Knížka Čekala jsem miminko, ale…

 • Prožila jste zkušenost ztráty miminka v bříšku a potřebovala byste se s tím naučit vyrovnat?
 • Cítíte se v tomto tématu nepochopená, osamocená a divná?
 • Potřebovala byste se o tom bavit se svým okolím a máte pocit, že nemůžete? (nechcete je tím zatěžovat?)
 • Zajímají Vás příběhy reálných žen, kterým zemřelo miminko v bříšku, to, čím procházely, jak se se ztrátou vyrovnávaly a jak to nakonec zvládly?

 

Tyto pocity znám a vím, že někdy to ze sebe člověk potřebuje dostat, třeba tím, že o tom bude mluvit, sdílet to, nebo tím, že si někam „zaleze“ a popláče si. Ale jak, když jej druzí neustále sledují a mají pocit, že by jej měli „rozveselit“, přivést na jiné myšlenky…

 

 

Z každé situace existuje cesta ven, i když ne vždy je to procházka růžovým sadem

Knížka Čekala jsem miminko, ale… se Vám stane průvodcem a pomocníkem na cestě k uzdravení. Při psaní této knížky jsem chtěla, aby ženy, které budou knihu číst, nalezly prostor pro odžití svých emocí, pro uspořádání tématu samy v sobě, pro inspiraci či ujištění, že to, co prožívají, je v dané situaci v pořádku.

 Jak to můžu říct? 

Jsem maminka, která má tam v nebi dva nenarozené andílky a zároveň jsem psycholožka a tudíž tak trochu odbornice na věci lidské psychiky, která je ovšem spletitá a zamotaná. Tohle vím jistě. Pokud se chceme uzdravit, nepomůže v tom popírání, zazdívání, tváření se, že se nic nestalo. Pokud sebereme odvahu a projdeme tím údolím stínů, vyjdeme silnější a uzdravené.

Na vlastní kůži totiž znám chvíle totálních propadůIMG_20180801_143001 i chvíle, kdy víte, že už je to za Vámi.

 

 

 


 

Vím, že to není úplně příjemné slyšet a někdo si možná bude ťukat na hlavu, jak to můžu říct, ale – v této situaci je V POŘÁDKU PLAKAT, je V POŘÁDKU CÍTIT BEZNADĚJ, PRÁZDNOTU, OSAMOCENOST a jim podobné pocity.

Miminko sice nebylo ještě vidět, ale umřelo. A my to jako ztrátu cítíme a je to V POŘÁDKU, nejsme divné / divní, jsme naopak „normální“, když potřebujeme nechat tyto pocity projít a vyplavit.

 


V této knížce si můžete přečíst mnoho příběhů ztráty miminka v bříšku, některé jsou smutnější, jiné „veselejší“, ve všech jsou opravdové a reálné lidské emoce. Některé příběhy jsou více podobné tomu Vašemu, některé méně. Všechny mají za úkol pomoci Vám uzdravit Vaši ztrátu a bolest s ní spojenou.


 

Knížka obsahuje

 • příběhy maminek a tatínků a jejich nenarozených miminek (z mnoha různých důvodů a příčin)
 • rady zkušených odbornic, terapeutek, které se zabývají prací s těmito maminkami a tatínky
 • rady samotných maminek, co jim pomáhalo a kudy šly ony
 • rady pro blízké, kteří chtějí maminky a tatínky lépe pochopit a lépe jim pomoci
 • příběhy se „šťastným“ koncem – příběhy s přesahem a darem, které miminka přinesla

 


Tady je malá ochutnávka

…….Je teplý slunečný podvečer. Stojím na kopci a dívám se dolů. Vítr si hraje s mými vlasy, barevné listí poletuje všude kolem a otírá se mi o tvář. Dnes jsou to tři dny.

Tři celé dlouhé dny od chvíle, kdy se to stalo. Ještě pořád si dokážu vybavit ten pocit naplnění.

Pocit, který ve mně neustále rostl. Až do toho dne…

Nosila jsem pod srdcem dítě. Maličké, tiché. Dýchala jsem pro něj, hladila ho. Cítili jsme jeden druhého tak silně… Každé ráno jsme se spolu probouzeli a večer spolu zase usínali.

Byl večer, na loukách se válela mlha v těžkých chomáčích, hořely ohně a lidé se kolem nich ohřívali a veselili. Moje děťátko muselo odejít. Daleko. Tak malé a bezbranné se muselo vydat na cestu. Nevěděla jsem, kam půjde a jak dlouho. Ještě pár chvil spolu… A najednou se v mém těle rozprostřela prázdnota, najednou tu nebylo… V pláči jsem naříkala, že jsem ho ztratila. Opravdu odešlo…

(Úryvek z knihy Čekala jsem miminko, ale…, autorka P.V.)


Přečtěte si ohlasy čtenářek

Milá Lucinko,
moc vám děkuji za knihu. Když jsem ji měla poprvé v rukou, cítila jsem, že mám strach ji číst, že teď není ta vhodná chvíle, jelikož jsem tušila, že jsem těhotná. Mé tušení se brzo potvrdilo, byla jsem v šestém týdnu, skoro na jeho konci, jak mi potvrdil lékař.

Já se těšila, že tento „nový příběh“ bude mít své „krásné“ pokračování se završením zrodu nového človíčka. Bohužel, nemělo. Opět jsem potratila. Jak jsem s vděčností sáhla po knize. Díky ní jsem touto svou poslední bolestnou ztrátou, dokázala projít a přijmout jí. Uvidět ten krásný požehnaný dar a smysl toho všeho. Ukázalo mi to hodně, o mě samotné a i o našem vztahu s mým mužem. Nyní opravdu věřím, že je vše přichystáno, aby, až se čas naplní, jsme přivítali na svět naše vytoužené a tak moc s láskou očekávané miminko, na které se tak moc všichni těšíme.
Ještě jednou vám z celého srdce děkuji za to, že jste vytvořila a vdechla život tomuto ušlechtilému a velice potřebnému záměru- této knize.
S láskou a úctou Simča

 

 Dobrý den, srdečně zdravím,

knížka je opravdu skvělá, jedinečná, povedla se úžasná věc, děkuji Vám, taky Lili a všem skvělým ženám, které přispěly svými příběhy. Hodně se tak objasnilo i mně a to skoro po 21 letech, člověk by řekl, že je to dávno vyřešené.I celému průběhu rozumím teprve teď mnohem lépe. A význam se snažím pochopit, je asi mnohem hlubší, než si dokážeme připustit.

Ještě jednou díky, Renata


 

Pořiďte si knížku Čekala jsem miminko, ale… a nebudete na to sama. Budete mít s sebou mnoho žen, které znají to, čím jste prošla a které možná procházely stejnou zkušeností. Díky jejich příběhům, radám a tipům, budete obklopena ženským pochopením, sdílením a podporou.

Knížka Vám bude cennou inspirací a rádkyní, jak tuto ztrátu prožít, přežít, uzdravit a přijmout.


Její cena je 310 korun

(i s poštovným 60 kč – k Vám přijede až domů)

 


Kdo za tím vším stojí?

 • Předmluvu napsal Jan Bílý – přední terapeut metody systemických konstelací u nás
 • Knihu sestavila a vdechla jí život PhDr. Lucie Lebdušková – autorka projektu Čekala jsem miminko,  klinická psycholožka, lektorka a psychoterapeutka
 • Nedílnou a velmi důležitou součástí, bez níž by kniha nedostala fyzickou podobu, je Mgr. Lilia Khousnoudinova – partnerka knihy, vydavatelka, lektorka, dula…
 • Na knize se podílelo též několik předních terapeutek pro práci s maminkami a ženami obecně
 • a hlavně též několik desítek dalších odvážných žen, které se rozhodly podělit se o své prožitky spojené se ztrátou miminka v těhotenství..

 

 


Knihu již od počátku provází řada emocí a polemik a Vy díky ní můžete začít uzdravovat nové či staré rány, abyste se ve svém životě mohly opět cítit lépe, smířeněji a celistvěji.

Chcete začít uzdravovat svoje bolavá místa po nenarozeném miminku?


Kupte si knihu již teď!